Září 2011

Sculptris

28. září 2011 v 16:00 | Yuna
http://www.seanjmacisaac.com/2D/logos/sculptris_logo.png

Program Sculptris je 3D modelovací nástroj vhodný především k vytváření organických tvarů. Takovýchto programů je na trhu poměrně slušné množství, nicméně obvykle jsou placené nebo značně komplikované. Sculptris je zdarma a především se ovládá naprosto jednoduše a přirozeně, takže i naprostý laik dokáže během pár minut vytvořit zajímavý 3D model.

Jednoduchý vzhled a funkčnost

Program Sculptris vás rozhodně nebude obtěžovat desítkami různých nastavení. V podstatě ihned po spuštění se člověk může dát do tvorby. Layout se skládá z 3D pohledu na model a několika nastavení operací. Celé rozhraní je velmi elegantní a přehledné. Co se týče funkcí má uživatel na výběr mezi několika nástroji, jako je tažení, zmenšení, vyvýšení, uhlazení, apod. Tyto nástroje umožňují pohodlně manipulovat a upravovat geometrii modelu. Stiskem mezerníku může uživatel ihned upravit velikost štětce, sílu přítlaku a detail tahu. Pomocí těchto nástrojů lze vytvořit velmi rychle základní geometrii organického tvaru, ale zároveň lze dosáhnout značně detailních výsledků. Obrázky, které doplňují tento text netrvalo vytvořit déle než deset minut.

Funkce programu

V oblasti 3D modelování bývá mapování modelu občas poměrně zdlouhavá a nepříliš zábavná práce. Sculptris vytvoří souřadnice pro textury automaticky. Uživateli stačí pouze kliknout na tlačítko Paint a program automaticky vytvořený objekt namapuje. Uživatel poté již jednoduše kreslí po svém modelu. Na model lze aplikovat jak barvy, tak i různé materiály a textury. Vše je opět zaměřeno na co nejjednodušší a intuitivní užívání. Výstupy lze exportovat do 3d formátu OBJ, který načte většina "velkých" 3d modelovacích programů. Textura vytvořená malováním po modelu může být uložena ve formátu PSD. Samozřejmostí u tohoto typu softwaru je to, že geometrie nebude nijak optimalizovaná, takže se i menší modely budou skládat z několika stovek tisíc až milionů polygonů, což může být náročné na výpočetní výkon počítače.

Proč to nezkusit?

Tento program není určený k profesionální práci na kompletním modelu. Může však velmi dobře posloužit pro základní návrhy organických návrhů nebo jen tak na "vyblbnutí". Program Sculptris vytvořil Tomas Pettersson ze Švédska. Stáhnout Sculptris lze na jeho oficiálních stránkách. Níže se se můžete podívat na ukázkové video tohoto programu.
↑ZDROJ↑


http://redown.co/templates/black/images/download.png

(Free-Alpha)


Tera Online-komix 5. díl

21. září 2011 v 16:20 | Yuna

http://www.teraportal.cz/images/phocagallery/ostatni/teracomicchapter4page1.jpg http://www.teraportal.cz/images/phocagallery/ostatni/teracomicchapter4page2.jpg
http://www.teraportal.cz/images/phocagallery/ostatni/teracomicchapter4page3.jpg http://www.teraportal.cz/images/phocagallery/ostatni/teracomicchapter4page4.jpg

Pro zvětšení obrázku na něj stačí kliknout.

Speed Painting / Drawing

15. září 2011 v 15:10 | Yuna

Tyvado opravdu nemám slov! Jak tohle někdo může nakreslit O.O Opravdu to obdivuju a chtěla bych umět kreslit alespoň z poloviny tak dobře...
Našla jsem ještě další tři, takže se na ně můžete taky mrknout ;)

Diplomy za blesovku

15. září 2011 v 14:22 | Yuna
Ahojky, tak konečně sem po té době dávám ty diplomy za blesovu. Snad se vám budou líbit.

Pro Lucík
Pro Kimberly

Dlouhá pauza

10. září 2011 v 11:19 | Yuna
Ahojky, docela dlouhou dobu jsem nic nezveřejnila a tak se chci omluvit. Důvodem je škola a nedostatek času. Takže články budou přibívat především o víkendech. Protože to mám nejvíc času.
Jinak diplomy za bleskovku mám už hotové takže je sem snad ještě dnes dám. Chtěla bych ještě poděkovat všem co na tenhle blog ještě chodí.
Yuna...


(Blade & Soul-GamePlay dlouhý téměř 21 min DOPORUČUJI ZHLÉDNOUT)